Aktuality


30.10.2016
Děkujeme Vám všem, kteří jste přišli do brněnské Kinokavárny oslavit naše desáté narozeniny. Nálada byla po všechny tři večery skvělá. Velikou radost nám udělala svou přítomností Maruška Šťáhlavská, všichni naši hosté byli ve výborné formě a rozloučení s Tomášem Linkou po pětileté spolupráci bylo důstojné až dojemné. Nový rozměr našim koncertům dala videoprodukce Radka Odehnala. Těšíme se na zářivé zítřky! Ještě jednou díky všem!!! Oslavy jsme si ještě prodloužili ve Zlíně. V Zelenáčově šopě se nám vždy hrálo výtečně, nevím jak to Čurda dělá, ale bylo opět narváno a příjemno. Starý fóry zahráli v neobvyklé sestavě Kameníček, Potůček, Hrubý, Mireček Richter a Ivana Ešus Číhová. Fotky brzy najdete v naší fotogalerii. Nyní nás čeká odpočinek a "válení se na vavřínech". Pomalu však už začínáme plánovat další sezónu Starých fórů. Už jedenáctou. V roce 2017 bychom rádi připravili poprvé i vánoční koncert Starých fórů. Tak uvidíme. Datum myslím nezní špatně: 12.12.2017. V úctě Jindra Kameníček

2.8.2016
Srdečně Vás zdravíme naši vážení a milí!

Po delší pauze se Vám opět hlásíme. Plán našich oslav už nabírá konkrétní podobu, řada hostů už potvrdila svou účast a přípravné práce už vrcholí (přípravné práce provádíme pouze hlavou, upracovaní tedy zatím rozhodně nejsme). Jak tedy naše desetileté výročí oslavíme?

úterý 18.října 2016 - 10 let Starý fóry - slavnostní koncert s hosty

středa 19.října 2016 - 10 let Starý fóry - slavnostní koncert s hosty

pátek 21.října 2016 - Country bál k 10.výročí S.F. - zahrají 4 country kapely včetně Starých fórů

Začátek je vždy od 19 hod v Kinokavárně nám SNP 33 Brno

Z hostů už můžeme jmenovat bývalé členy Starých fórů zpěvačku Janu Betku Vašinovou, bubeníka Mirečka Richtera, klávesáka Milana Misáka a kytaristu Peťu Baláše, dále Petra Horáka (Johnny), Staňoucha Křivánka a Pavla Putnu (Zimour), Ivču Ešus Číhovou (Mour), Waldemara Plcha (legenda), Peťku Dvořákovou (Gympleři) a hosty country bálu kapely Magdon (Třinec) a Gympleři (Vsetín). Zatím tajíme nepotvrzené hosty a něco plánovaných překvapení. Mělo by být veselo a příjemno. Že se tato akce nebude nikdy opakovat, snad ani nemusíme uvádět. Jak jsme Vás informovali na květnovém koncertu během Potokova baletního výstupu se sólistkou ND Brno Janou Přibylovou, pro naše věrné máme opět speciální nabídku - koncert+country bál za jedno vstupné. Budete-li mít zájem, můžete si už během srpna zajistit rezervaci vstupenek i míst na koncert 10 let Starý fóry a na páteční country bál v ceně 260,-Kč! Samostatné vstupenky jen na koncert budou stát 180,-Kč, samostatné vstupenky jen na country bál budou stát 150,-Kč. Pozor! Tentokrát budou objednávky trošku složitější. Při objednávce zvýhodněné vstupenky prosím uveďte datum koncertu + country bálu (např. 18.10.+21.10. nebo 19.10.+21.10.). Tak jasně poznáme Vaše přání a nikoho nemůžeme poškodit. Pokud si budete přát rezervaci jen na některý z koncertů nebo jen na samostatný country bál, prosím opět uveďte jasně konkrétní datum. Děkujeme! O dalších novinkách Vás budeme dále informovat. Dnešním dnem však už začínáme přijímat objednávky rezervací vstupenek. Každou objednávku Vám zpětně potvrdíme. A že se na Vás opravdu moc těšíme, to také už snad nemusíme zdůrazňovat, že?

Srdečně a v úctě za všechny Starý fóry zdraví Jindra Kameníček


9.5.2016
Český rozhlas České Budějovice zařadil do svého svátečního programu v neděli 8.května 2016 hodinový záznam koncertu Starých fórů s Tomášem Linkou. Pořad si můžete vyhledat v archivu ČR. Milan Potůček se během 39.večera SF vrátil do mládí a zatančil společně s držitelkou Thálie a hvězdou brněnského ND Janou Přibylovou ukázečku z Labutího jezera. Museli jsme obdivně konstatovat, že Milan o 30kg těžší je stále okouzlující tanečník. (jk)

11.4.2016
Srdečně vás všechny zdravím! 3.května 2016 od 19 hod bude mít v Kinokavárně obnovenou premiéru náš dávný pořad věnovaný Milanovi Potůčkovi Pozor, zdravotně závadný Potůček! Připravujeme se svědomitě, snad vás také překvapíme. A jsem si jist, že hostem mile potěšíme! Děkuji všem, kteří jste si již zajistili vstupenky, děláte nám opravdu velikou radost! Pokud patříte k těm, kteří si vstupenky teprve plánují zarezervovat, učiňte tak prosím na emailu: "staryfory@seznam.cz". Každou objednávku zpětně potvrdíme. 3.května se na vás moc těší dlouholetá hvězda baletu ND Brno Jana Přibylová, podstatně dlouholetější šoumen Milan Potůček a desetiletý Starý fóry.

V úctě Jindra Kameníček


11.3.2016
Srdečně zdravíme všechny příznivce Večerů Starých fórů! Po delší pauze se hlásíme s přehledem novinek a plánovaných akcí. Tak tedy přehledně:

1. Na narozeninový brněnský koncert Tomáše Linky nebyly Starý fóry "nominovány". Koncert 19.4.2016 pořádá jiná produkce, je nám to moc líto, ale nemůžeme Vám tedy jako vždy zarezervovat vstupenky. Tak snad osmdesátiny...

2. Naopak, rádi Vám zarezervujeme vstupenky do Kinokavárny na 39.večer Starých fórů, který je naplánován na 3. května 2016 od 19 hod. Večer se jmenuje Pozor, zdravotně závadný Potůček! Jindy celkem nenápadný a za piánem ukrytý Milan se Vám představí ve zcela neobvyklé podobě. Zazpívá své méně známé písně a zavzpomíná i na léta, kdy se živil tancem. Mnohé napoví výběr hosta. 3.května 2016 přivítáme v Kinokavárně primabalerinu Národního divadla Brno Janu Přibylovou! Tentokrát tedy bez Tomáše, ovšem s hostem velmi pohledným. Cena vstupenky je 160,-Kč.

3. Už známe termíny našich "slavících" koncertů 10 let Starý fóry. Jsou naplánovány dva. 18. a 19.října 2016 v Kinokavárně. Vše se nyní domlouvá, budeme Vás blíže informovat v následujících týdnech.

Mějte se krásně a zdravě!

Zdraví Jindra Kameníček a Starý fóry


28.2.2016

Posluchači ČRo České Budějovice si užili countryový večer s Tomášem Linkou a kapelou Starý fóry.

Zpěvák, vynikající hráč na foukací harmoniku i autor Tomáš Linka vystoupil ve středu 17. února ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Na pódiu jej doplnila brněnská kapela Starý fóry, s níž natočil i společné album Jdu do toho s vámi a s níž také často hostuje.

Záznam koncertu odvysílá Český rozhlas České Budějovice v květnu letošního roku.

Odkaz na článek zde

15.11.2015

Srdečně Vás zdravím za celou naši kapelu a ještě srdečněji Vás zvu na oslavy jubilea našeho ctihodného kmeta Jakuba Výborného:
38.večer Starých fórů - Všude dobrý, u nás Výborný

Kinokavárna Nám.SNP 33 Brno, úterý 24.11.2015 od 19 hod
Mezi gratulanty nebude chybět Tomáš Linka....
Rádi Vám opět rezervujeme vstupenky (195,-Kč), každou mailovou objednávku zpětně potvrdíme a budeme se na Vás těšit.
V úctě Jindra K.


15.11.2015
Vážení a milí příznivci Večerů Starých fórů v Kinokavárně!
Srdečně Vás zveme na společný koncert Starých fórů s Tomášem Linkou a countryového (a skvělého) Podjezdu ze Zlína. 37.Večer S.F. v Kinokavárně proběhne v úterý 6.října 2015 od 19 hod a jeho součástí bude i křest našeho nového DVD Krokodýlí boty. Velmi nás potěšíte, pokud si opět budete rezervovat vstupenky na emailové adrese "jindra.kamenicek@seznam.cz". Přijetí každé objednávky zpětně potvrdíme. Vstupenky na Vás budo...u čekat v pokladně před koncertem. Cena vstupenky objednané předem je 195,-Kč, na místě bez objednávky 220,-Kč.
Z výše uvedeného znalci poznali, že pokračujeme beze změn klidnou (a snad i veselou) vyšlapanou cestičkou našich pravidelných setkání. Bujarosti však vypuknou už za pár měsíců. Rok 2016 odstartujeme oslavou kulatin Tomáše Linky a zakončíme oslavou prvních kulatin Starých fórů.
Těšíme se na Vás. Moc.
Starý fóry

15.11.2015
Vážení a milí příznivci Večerů Starých fórů v brněnské Kinokavárně! Srdečně Vás zveme na společný koncert Starých fórů s Tomášem Linkou a countryového (a skvělého) Podjezdu ze Zlína.
37.Večer S.F. v Kinokavárně proběhne v úterý 6.října 2015 od 19 hod a jeho součástí bude i křest našeho nového DVD Krokodýlí boty. Velmi nás potěšíte, pokud si opět budete rezervovat vstupenky na emailové adrese: "jindra.kamenicek@seznam.cz". Přijetí každé objednávky zpětně potvrdíme. Vstupenk...y na Vás budou čekat v pokladně před koncertem. Cena vstupenky objednané předem je 195,-Kč, na místě bez objednávky 220,-Kč.
Z výše uvedeného znalci poznali, že pokračujeme beze změn klidnou (a snad i veselou) vyšlapanou cestičkou našich pravidelných setkání. Bujarosti však vypuknou už za pár měsíců. Rok 2016 odstartujeme oslavou kulatin Tomáše Linky a zakončíme oslavou prvních kulatin Starých fórů.
Těšíme se na Vás. Moc.
Starý fóry

15.11.2015

Pokud zavítáte 26.9.2015 v pravé poledne do Ivančic, uvidíte a uslyšíte Starý fóry s Tomášem Linkou. A jestli máte blíž do Brna - Ivanovic (Řečkovice), tak tam Fóry zahrají v ten samý den od cca 15:30 na akci Kácení máje. Přijďte se pobavit.


15.11.2015
18.06.2015
-Hurá budou prázdniny! 27. 6. 2015 na hradě Buchlově bude den plný her a hudebních vystoupení. Od 9:30 budou hry pro děti na nádvoří hradu, divadelní pohádky pro nejmenší, speciální dětské okruhy, půjčovna kostýmů, country vystoupení od 14:00 do 18:00, „Jak se peklo zadlužilo“ (divadlo od 19:00) + noční výstup na věž. Po celou dobu grilované a dýmníkové speciality atd. Country kapely: Starý fóry (Brno), F.T. Prim, AdHoc Quartet Zdenky Roháčkové a jiní.

15.11.2015
23.05.2015
-Vy, kteří jste si objednali u České muziky naše DVD a CD s Tomášem Linkou „Krokodýlí boty“ se můžete těšit. Vytištěno je a rozesílá se.  Ostatní co ještě váhají: Objednejte si na našem eShopu ( Alba CD a LP ) a nebo na našich vystoupeních.

15.11.2015
1.02.2015
-Hitparáda 2013-2014: Milan Potůček s přehledem ovládl hitparádu Starých fórů za roky 2013 a 2014. A rovnou z obou stran. Pianovka Rockabilly boogie skončila na posledním 48.místě s rekordním skóre – ani jeden získaný divácký hlas během dvou let. Ovšem se stejně výrazným náskokem Milan celou hitparádu vyhrál s písní Navždycky tě v sobě mám. Převálcoval tak i letitou tutovku Jakuba Výborného Oranžový expres. Na třetím místě zabodoval Tomáš Linka se svou trvalkou Paní má se má. Skvělá zpráva, která mě osobně velmi potěšila: na čtvrtém a pátém místě se umístily kompletně původní písničky Jdu do toho s vámi (Jindra Kameníček) a Cizinka (Marta Margoldová). Skokanem let 2013 a 2014 se stal Váňa Hrubý s JUDr Pátkem.
 
Z výpočetního centra zdraví Jindra K.

15.11.2015
3.01.2015
-Františku, na to máš Čas: Vážení příznivci Starých fórů a Tomáše Linky, srdečně vás zveme na 34.večer Starých fórů nazvaný „Františku, na to máš Čas“ v úterý 27.ledna 2015 od 19 hod. v Kinokavárně, nám.SNP 33, Brno. Tentokrát bude naším hostem moderátor Rádia Čas František Trnčák, čímž je téma večera zcela jasné. Opět na vás čeká něco překvapení a tentokrát také naše absolutní hitparáda nejúspěšnějších písniček dle diváckého hlasování za roky 2013 a 2014 i největší propadáky Starých fórů. Vstupenky za zvýhodněnou cenu 195,-Kč si (tak jako vždy) můžete zarezervovat odpovědí na mail jindra.kamenicek@seznam.cz . Každou přijatou rezervaci vám (tak jako vždy) zpětně potvrdíme.
 
Vše dobré v tomto roce vám srdečně přejí a těší se na vás Starý fóry = Marta, Jakub, Milan, Jindra, Petr, Ivan, Ondra + Tomáš

15.11.2015
3.12.2014
-Váňa spíše poloHrubý: Jako ošklivé káčátko, či jako čerstvě rozkvetlý kaktus – tak nás překvapil, ba přímo ohromil Váňa Hrubý. Jindy nenápadný basista, ukrývající se v pozadí pódií mimo záře reflektorů, nás všechny překvapil grácií, s jakou elegantně proplul celým „svým“ večerem v Kinokavárně. Vtipně odpovídal v našem rychlotestu, mile uvedl  kamarády Lodníky, svou písní JUDr Pátek naprosto rozmetal hitparádu a statečně se ujal funkce vedoucího taneční sekce naší skupiny. Nejvíce nás ovšem pobavil v zákulisí, když si pracně v potu tváře na ramenou dovlekl poctivý kontrabas, chtěje nás ohromit svým umem a virtuózní hrou, a při razantním vybalování nástroje od tohoto oddělil nenávratně jeho kobylku. Což kontrabasu neprospělo. Váňa odehrál koncert na basovou kytaru, následně se rozloučil, zabalil a na záda naložil těžký kontrabas a odfuněl do nočního Brna.
 
Veselé dny přeje Jindra K.

15.11.2015
26.08.2014
-Léto 2014: Končí prázdniny, je čas zhodnotit naše letní aktivity.  Koncert na Buchlově razantně rozjel Johnny Cash revival. Chlapcům to „šlape“ spolehlivě, veliká radost. Za velmi silného větru jsme my začali upravovat repertoár vystoupení Starých fórů, neboť Jakub marně chytal po nádvoří noty, ze kterých původně zamýšlel hrát. Vichr zvítězil definitivně při naší poslední písni, kdy povalil strom na elekrické vedení a ve vteřině tak ukončil  produkci. Naši vzácní hosté Gympleři si tak bohužel ani nebrnkli. Pouze předvedli mistrovskou rozborku a sborku hudebních nástrojů a následně i naprostou nezdolnost Valachů v místním pohostinství.
 
Pokus přepít Valachy, nebo alespoň jejich vyslankyni, jsme zopakovali v Jimramově, kde se Starými fóry vystoupila také Peťka Dvořáková. Marně. Dlouho marně jsem se pak pokoušel dostat ze svého vozu místního opilce, který využil pootevřených dveří při nakládání nástrojů a pohodlně se uvelebil k přenocování.
 
V převlečení za bluegrassovou skupinu jsme také s Milanem a Váňou doprovodili Peťku Dvořákovou a Ondřeje Vaňka na festivalu Bluegrass na vinici v Sedleci u Mikulova. Náše přestrojení bylo odhaleno již při nazvučování. Diváctvo ovšem bylo vstřícné, tolerantní a naše pocity libé.
 
Závěrem referátu ještě něco z mého soukromí. Kapela sice příliš plodné prázdniny neměla, naše fenečka Venýsek však ano. Celkem nečekaně provedla 21.srpna svou invazi naší domácnosti a porodila čtyři zdravá štěňata. Což je o čtyři více, než jsme na začátku prázdnin plánovali. Věříme, že pobyt štěňat je dočasný.
 
V úctě Jindra K.

15.11.2015
30.05.2014
-Co dům dal u Starých fórů: Na soukromé oslavě narozenin v naší domovské Kinokavárně jsme si vytvořili nový kapelní rekord-9 hodin hraní! Tedy i s přestávkami. Řadu písní jsme hráli úplně poprvé, Peťa Baláš překvapil hity Michala Tučného, naopak nezklamal „zábavný Potůček“. Milan spolehlivě zahrál i Elány a Progres 2. Marta zabodovala „rottrovkou“ Ten vůz už jel a šokovala Jarem Jindry Šťáhlavského. Prostě bylo veselo.
 
V TOP 10 Rádia Čas si písnička Jdu do toho s vámi udržela první místo.
 
V TV Šlágr zatím bodují Tomáš a Jakub s Oranžovým expresem v hitparádě Country devítka. Šesté místo aneb poslední postupové.
 
Chystáme se na první zahraniční hraní. Na Slovensku pořádají řadu velkých a zajimavých country festivalů, nás můžete vidět a slyšet na Zámocké country v Nových Zámkách.
 
Blíží se i pidifestiválek na hradě Buchlově. Bude to akce přátelská, neb preludovat se Starými fóry (bez Tomáše Linky) přijedou naši kamarádi Johnny Cash revival a Gympleři. Ovšem country scéna bude jen jednou z atrakcí Buchlova. Program myslí na celou rodinu. pro děti řada soutěží, pro rodiče skvělé ochotnické divadlo, pro žíznivce něco dobrých moků, pro hladovce žvanec. Všechno to tam obejdu.
 
Mějte se krásně. V úctě Jindra K.

15.11.2015
28.03.2014
-Starý fóry na rádiu PROGLAS: V sobotu 29. března od 19.15 a v repríze v úterý 1. dubna od 16.55 zahrají na vlnách rádia PROGLAS v třetí část volného cyklu Brno hudební mimo jiné i Starý fóry. Podrobnosti najdete zde: http://hudba.proglas.cz/detail-clanku/slyste-lide-brno-hudebni-iii.html.

15.11.2015
4.03.2014
-Starý fóry v televizní Country devítce: Oranžový expres v podání Tomáše Linky, Jindry Kameníčka a hlavně Jakuba Výborného nasadila TV Šlágr do jedné ze svých nedělních hitparád nazvané Country devítka. (jk) 

15.11.2015
25.03.2014
-Kinokavárna - četnická: Naši vážení a milí!
Dovolte nám, abychom Vás srdečně pozvali na 31.večer Starých fórů v Kinokavárně s názvem Starý fóry četnický. Zahrajeme vítězné písně naší hitparády, zapotíme se u novinky, probereme aktuality a hlavně připomeneme nejúspěšnější seriál brněnské televize Četnické humoresky.Našim vzácným hostem bude herec a „četník“ Zdeněk Junák. Budou-li nám hvězdy přát, rozpomene se na natáčení možná i Milan Potůček. Samozřejmě nebude chybět stálý host Tomáš Linka.
 
Starý fóry četnický – úterý 25.března 2014 od 19 hod v Kinokavárně nám.SNP 33 Brno.
 
Rezervace vstupenek si opět můžete zajistit odpovědí na tuto pozvánku.
 
Těšíme se na Vás o to více, že se v „Kinošce“ zase potkáme až v říjnu.
 
Za kapelu v úctě Jindra Kameníček

15.11.2015
9.02.2014
-I v 6. týdnu se držíme v hitparádě TOP10 rádia ČAS na 3. místě se skladbou Jdu do toho s vámi. Díky všem hlasujícím za bronzovou medaili! Hlasy do dalšího 7. týdne nám můžete posílat na: http://www.casradio.cz/top-10-country-folk-201407tyden

15.11.2015

30.01.2014
-Akční leden: Rok 2014 pro nás začal opravdu vesele. 14.ledna jsme natočili zábavný hodinový pořad Country kronika pro TV Šlágr a už 22.ledna v odpoledních hodinách jsme měli svou televizní premiéru. V těchto dnech se rozhoduje o tom, zda Česká muzika vydá první DVD Starých fórů.

Prvním hostem Starých fórů v roce 2014 v Kinokavárně byl nestárnoucí imitátor Libor Pantůček. Přál bych sobě, kapele i Vám, aby byl tento rok jako náš host – VYNIKAJÍCÍ! 
 
Stále v kapele vedeme spor, zda nás více sledujete na této stránce nebo na facebooku. Od té doby, co Kalda zrušil počítadlo návštěv naší webovky, vítězí křídlo facebookářů, jehož je Kalda předsedou.
 
Zdraví kulturní referent Jindra K.


15.11.2015
18.01.2014
-Kinokavárna 28.01.2014 s Liborem Pantůčkem: Čerstvé zážitky z rozhlasových a televizních studií, nové písničky v podání Tomáše Linky, novinky ze života kapely a skvělého hosta Libora Pantůčka, to vše můžete vidět a slyšet v úterý 28.ledna 2014 od 19 hodin v Kinokavárně, nám.SNP 33, Brno. Vstupenky si můžete zarezervovat (pokud jste tak už neučinili) na naší emailové adrese: staryfory@seznam.cz
 Těšíme se na Vás.
 Za Starý fóry Jindra Kameníček

15.11.2015
5.01.2014
-1. týden roku 2014 v hitparádě rádia ČAS: Tak Starý fóry v prvním týdnu roku 2014 opět bodují na medailovém místě! V hitparádě TOP10 rádia ČAS jsme díky vám, kteří nás pravidelně podporujete, na DRUHÉM – stříbrném místě se skladbou Jdu do toho s vámi. Hlasovat do dalšího kola můžete na brněnské verzi rádia ČAS http://www.casradio.cz/ 

15.11.2015

22.12.2013
-Nejkrásnější vánoční dárek: Dostali jsme od Vás, naši vážení příznivci, nejkrásnější dárek pod stromeček. V hitparádě TOP 10 Rádia Čas jste nás vytáhli až na první místo! Děkujeme, děkujeme, děkujeme.

Přejeme Vám stejně bohatého Ježíška!

Váš Jindra K.


23.10.2013
Písničky z našeho nového CD Jdu do toho s vámi do svého playlistu zařadilo Rádio R 89,2 FM.

20.10.2013

"Buď nad věcí! Už jsi něco zažil, tak to ber v klidu bez emocí! Hlavně důstojně, je to jenom hra!" To jsem si říkal před čtyřmi týdny, když mi Franta Trnčák z rádia Čas zavolal, že nasazuje do hitparády TOP 10 titulní písničku našeho nového CD Jdu do toho s vámi. Jestli se nepletu, po prvním kole byla čtvrtá. To mi udělalo velikou radost, ale stále jsem si v duchu držel odstup. Další týden jsme byli třetí a nyní už podruhé stříbrní a já jako "malej Jarda", když v neděli můžu, gepím u rádia či počítače a s velkým napětím sleduji, jak si aktuálně vedeme. Přišel tedy pravý čas poděkovat VÁM, našim příznivcům, za Vaši přízeň, čas, vytrvalost a ochotu podpořit nás! Vážíme si toho VELICE!!! Starý fóry zažívají Vaší zásluhou pěkné období. Tak ještě jednou: MOHUTNÉ DÍKY!!!

Ze sedmého nebe nadšený autor J.K.


16.10.2013
Srdečně Vás zveme na tentokrát čistě tradičně countryově pojatý 29. večer Starých fórů s Tomášem Linkou. V první hodince probereme a propereme aktuality k nové desce, vzpomeneme na křest a doženeme resty, po přestávce vystoupí v novém programu Gympleři, kteří přijedou představit i své nové CD (nebo dvě CD?).
Kinokavárna, nám SNP 33, Brno, STŘEDA 6.listopadu 2013 v 19 hod. Své objednávky prosím zašlete tradičně mailem.

6.9.2013

Po půl roce jsem slavnostně navštívil facebook a nestačil zírat. Naše nové CD, které ještě není vyrobené a výjde až 1.října, si tu už žije svým vlastním životem. Tedy některé písničky z CD. Máme báječné kamarády a tak zcela neplánovaně a o to radostněji vznikly hned tři videoklipy k nové desce. Dva už si můžete prohlédnout a poslechnout. Radek Odehnal skvěle ztvárnil Jdu do toho s vámi, Zdenál Ševčík neméně úžasně Ďábel coural Georgií. Dostali jsme úžasné dárky! Dojatě vám mockrát děkuji, PŘÁTELÉ!

Srdečně Jindra K


4.9.2013
Brzy odstartujeme další sezónu Večerů Starých fórů s Tomášem Linkou v brněnské Kinokavárně. A hned ten první s pořadovým číslem 28 bude velmi slavnostní. Na svět totiž halasně přivítáme naše nové CD a také LP "Starý fóry a Tomáš Linka - Jdu do toho s vámi". Radostně vás na tento křest zveme.
STARÝ FÓRY + Tomáš LINKA + Betka VAŠINOVÁ
v úterý 1.října 2013 od 19 hod, Kinokavárna, nám SNP 33, Brno
Vstupenky v ceně 200,-Kč si opět můžete objednat mailem.

14.7.2013

13.července 2013 uvedlo Country rádio první ochutnávku našeho nového CD a LP, které se bude jmenovat Jdu do toho s vámi. Velký dík patří Tomáši Linkovi. 38 let po své koncertní premiéře tak poprvé zazněla i na rozhlasových vlnách Tomášova hitovka Letní zpráva a také titulní píseň nové desky Jdu do toho s vámi.

Zdraví Jindra K.


20.5.2013

Živo je v těchto dnech kolem Starých fórů. Vrcholí natáčení nové LP desky + CD s Tomášem Linkou jako hostem s pracovním názvem Pralinka. Poprvé jsme si dovolili ten luxus tvořit některé písně až ve studiu. Třetinu desky tak budou tvořit naprosté novinky. Tedy i novinky. Ale také "písně znovu objevené". Příště si už budu moci dovolit být konkrétní a prozradit více.

Stařenky usoudily, že místo výletu do Brna dají přednost operaci v Praze. Držíme palce, ať vše dobře dopadne. V roce 2014 se určitě opět pokusíme o setkání. Tím nám ovšem vznikla situace zatím nepoznaná: týden před koncertem zajišťujeme náhradní program. V této chvíli tak víme s naprostou jistotou, že do Kinokavárny 28.5.2013 určitě nepřijede Podjezd ze Zlína a Karel Gott z Prahy. Další se uvidí zítra.

Mějte se jarně. V úctě Jindra K.


14.4.2013

30.dubna 2013 nás můžete slyšet ve Velké Bíteši na fotbalovém hřišti, kde v rámci čarodějnických rejů přehrajeme kompletně celý náš repertoár. V květnu pak završíme naše úsilí v nahrávacím studiu a uzavřeme další sezónu Večerů Starých fórů s Tomášem Linkou stylově se Stařenkami.

Srdečně Vás zveme. Jindra K.+Starý fóry


18.3.2013

Už se moc těšíme na koncert do Kinokavárny 27.3.13. V těchto dnech úsilovně pracujeme na nové LP a CD a podřizujeme tomu veškeré naše konání. A tak zatímco rytmika už pomalu může společně bydlet, sólisté mají leháro a čekají na svůj čas. V Kinokavárně se někteří uvidíme po několika týdnech. Jedenáct skladeb už je natočených, některé už včetně sólového zpěvu, nyní vzniká šest zbrusu nových písní, většinou pro Tomáše Linku.

Snažíme se zvát na naše Večery kapely, které v Brně tak často neuslyšíte. Na 27.3.13 jsme si připravili vskutku chutný bonbónek - Karel Zich revival. Tato kapela je muzikantsky propojena s našimi oblíbenými Gymplery. A tak do Kinokavárny opět dorazí Valaši a bude veselo. A z vlastní zkušenosti vím: Nemusíte být vyloženě příznivci Karla Zicha, K.Z. revival Vás určitě dostane!

V úctě Jindra K.


6.2.2013

Naše první osobní setkání v hospůdce Staré časy jsem už popsal dříve. Ale pamatuji si přesně také mé první setkání s hlasem Jindry Šťáhlavského. Naprosto nezaměnitelným "meďákem". Byl už tehdy hvězda československé country. Jako hvězda se ovšem nikdy netvářil. I když byl úspěšný autor a interpret slavných hitů. Nejvíc si chci pamatovat rozesmátého Jindřicha na vrcholu Sněžníku, kam naši rodinku už s nemocným srdíčkem statečně vytáhnul. Nebo Jindrův blažený výraz v lednickém zámeckém parku. Měl moc rád přírodu a byl znalec. A měl rád i domeček v Moutnicích, který nám pomáhal zvelebovat, až vzniknul "Štáhlavského koutek". A budu si i pamatovat poslední slova, která jsem mu před pár dny stačil říct: "Jindřichu, za dva týdny se ti ozvu a začneme dělat na té nové písničce na nové cédéčko". Nezačneme.

Jindřich Šťáhlavský skonal v úterý 5.února 2013 v Ústí nad Labem ve věku nedožitých 68 let.

Děkuji Ti. J.K.

 


5.2.2013

Smutná zpráva přišla z Ústí nad Labem. Náš kamarád a jeden z otců zakladatelů Starých fórů Jinda Šťáhlavský zemřel. Nečekaně ve věku 68 let. Jindro, šťastnou cestu do countryového nebe.

 
Jindra Šťáhlavský se Starými fóry - Jaro


7.1.2013

Hodně zdraví a štěstí v novém roce 2013 Vám přejí Starý fóry

 PF 2013


28.9.2012

Po delší době nás čeká opět jeden pravý COUNTRY BÁL. V Rostěnicích u Vyškova rádi zahrajeme také tanečníkům a hlavně tanečnicím ze souboru COMMUNITY DANCERS BRNO v sobotu 27.října od 20 hod. Pokud chcete vědět více o této skvělé sestavě, naklovejte si: http://community.dingosoft.cz

V úctě Jindra K.


13.9.2012

23.Večer Starých fórů proběhne 25.září 2012 od 19 hodin v brněnské Kinokavárně. Připraveny jsou písničkové premiéry, novinky z kapelní kuchyně, Kubovo prázdninové dobrodružství a možná i nějaké to překvapeníčko. Těšíme se na Vás.

V úctě Jindra K.


9.7.2012

V pátek 3.8.2012 hrajeme od 22 hod do 24 hod s Tomášem Linkou na 14. ročníku festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN na přehradě Bystřička na Vsetínsku.

A tady je podrobný program festivalu: http://www.gympleri.cz/sdw_program.aspx

 


28.5.2012

Děkujeme všem, kteří jste s námi uzavřeli sezónu v Kinokavárně. Pro ostatní jen heslovitě:

-Gympleři hráli moderně, výborně a s úžasnou chutí.                                                                           

-Tomáš Linka potvrdil pokračování spolupráce se Starými fóry.

-Dle ohlasu diváků Tomáš Linka mládne.

-Po koncertu Gymplerů se třemi (!) vynikajícími zpěvačkami omládl i Jakub Výborný. Teď vypadá na pěkných osmdesát.

-Připravujeme nové CD kapely s hostujícím Tomášem Linkou.

V úctě Jindra K.

 


1.4.2012

Raději dnes napíši zítřejší datum 2.dubna, aby nevzniklo podezření na apríl. Starý fóry mockrát děkují všem příznivcům našich pravidelných Večerů. Po pouhých třech týdnech opět zaplnili Kinokavárnu a vytvořili úžasnou atmosféru. To se to pak hraje...

S Podjezdem jsme absolvovali dva společné koncerty a za Starý fóry, Betku Vašinovou i za Tomáše Linku mohu napsat, že jsme se báječně pobavili. Dokonce padl i nápad na společnou šňůru. No, uvidíme. Každopádně Podjezd byl našim hostem podruhé a určitě ne naposledy.

Betka Vašinová přišla, viděla a zvítězila. Nebudu psát výsledky Hitparády Starých fórů, abych nepokazil překvapení, ale naznačit mohu: Betčiny písničky obsadily první, druhé a páté místo!!! Což se už dá od hosta považovat za drzost. Zavařila si, neboť tím pádem už nebude mít večer 23.května volný. Doufám.

Srdečně Vás zdravím zítra 2.dubna 2012. Váš Jindra K.

 


8.3.2012

Každé setkání s Jiřím Pavlicou je VELIKÝM svátkem. Díky za krásný večer 6.3.2012.

Ještě nikdy v historii nebyla Hitparáda Starých fórů napínavější! Hlasujících diváků bylo 123, rozdíl mezi vítěznou a pátou písničkou v pořadí byly pouhé 4 hlasy!!! Pro nejúspěšnější kus hlasovalo 57 diváků, pro pátou píseň 53. Více neprozradím. Výsledky odtajníme během 21.večera Starých fórů 28.března 2012 v Kinokavárně. I tento večer by měl být neopakovatelný. Ozdobou, na kterou se moc těšíme, bude první zpěvačka Starých fórů Betka Vašinová.

Kuba Výborný žertoval na téma své narůstající sklerózy. Já se tomu vesele smál. A pak při závěrečném představování účinkujících jsem ostudně zapomněl na Martu Margoldovou. Mám pro to jediné logické vysvětlení-i já už bohužel trpím tou..., no jak se jen jmenuje..., začíná to na..., teď nevím. Martě se moc omlouvám a uvádím tiskovou opravu: ZPÍVALA MARTA MARGOLDOVÁ.

Všechny srdečně zdravím. Jindra K.

 

 


5.2.2012

Každý rok Jiří Pavlica na několik dnů přeruší svá hraní s Hradišťanem a spojí síly s brněnskou jazzovou skupinou miniMaxband. Letos společně odehrají 6 vystoupení. Jedno z nich v úterý 6.března 2012 od 19 hod se Starými fóry.
Se Starými fóry vystoupí také Tomáš Linka a tak můžeme předpokládat, že tento večer bude opravdu neopakovatelný.
Jako vždy oslovujeme nejprve "naše" publikum. Pokud si chcete zajistit vstupenky za sníženou cenu s předstihem, zarezervujte si je včas. My Vám Vaši objednávku opět mailem potvrdíme a vstupenky si pak vyzvednete v pokladně před koncertem. Cena zvýhodněné vstupenky je 220,-Kč


26.11.2011

Vy se připravujete na pohodové Vánoce, my už jsme duchem v roce 2012. Chystáme koncerty, slaďujeme termíny a učíme se orientovat v nové situaci. Totiž, sledovat termíny akcí brněnské Filharmonie, divadla Radost a nově i Fešáků, aby nevznikl konflikt termínů. Jak jsme vyhlásili při našich oslavách, v roce 2012 s námi bude vystupovat jako stálý host Tomáš Linka. Finišují přípravy nového zájezdového pořadu s pracovním názvem VÝBORNÝ LINKA a POTůČEK=STARÝ FÓRY.  Využijeme možnosti konfrontace sólistů z různých hudebních žánrů, samozřejmě vše skončí u staré dobré country.

Konkrétnější podoby nabývá už i naše připravované CD. Bude obsahovat nejúspěšnější písničky z našich večerů, ale také čerstvé novinky.

Mějte se hezky. V úctě Jindra K.


2.11.2011

Byl to hektický týden, ale krásný. Oslavy 5.narozenin jsme si dostatečně užili. Děkujeme ze srdce všem hostům za skvělá vystoupení. Kinokavárna byla třikrát plná a atmosféra bouřlivá. Program jsme rozjeli blokem písní ze současného repertoáru, následoval první vzácný host Zimour v původní sestavě. Pavel Putna, Standa Křivánek, Jirka Jeřábek, Radek Odehnal, Petr Kalda Kalina a v nejlepší formě Ivana Ešus Číhová. Zazněly skoro všechny dávné hity včetně Borců z Brna a Soudruha kulometa. A zazněla také Hádka v původní podobě. Po Zimouru jsme na jevišti přivítali dva zakládající členy Starých fórů Milana Misáka (vystřihl Šuspajtl blues) a Mirka Richtera (sólo s mohutným aplausem v Bluesovém večeru). První půle gradovala vystoupením dvojice Zuzka Marténková a Milan Misák. Přídavek měli v úterý i ve středu. Naprosto zaslouženě. Po přestávce zazpíval Vítek Jindřichovský svou nejúspěšnější písničku Hezké chvilky, pak nám z plátna zazpíval Jindra Šťáhlavský, načež nás i pozdravil v přímém přenosu a slíbil, že pro Starý fóry napíše nové písně. Následující Betka Vašinová opět potvrdila, jak skvěle umí navázat kontakt s publikem. Další přídavek a opět zasloužený. Pozdravit a vtipně popřát nám přišel i "zakladatel brněnské country" Walda Plch. A pak už nastoupil Tomáš Linka a bezpečně přivedl program až do společného finále. Byl to zážitek slyšet Oranžový expres s houslemi Jakuba Výborného i s "legendárními" foukacími harmonikami Tomáše Linky. A největší radost jsem měl z toho, že takto zahraný Oranž neslyším naposledy. Tomáš Linka totiž bude v roce 2012 stálým hostem Starých fórů! Tříhodinové koncerty završily ještě dva přídavky. Čtvrteční tancovačka s Nešvilským krúžkem udržela nastavené tempo, Nešviláci roztancovali sál, výuku tanců i "předtančení pro oko diváka včetně kankánu" zajistil taneční soubor Comunity Dancers, my si také zatancovali a jedinečná byla i závěrečná Dylanova Nebeská brána, kterou zahrály obě kapely i Tomáš Linka. Jirka Kubowský se projevil jako dokonalý gentleman, když závěrečný přídavek přenechal Starým fórům s Tomášem Linkou. Převeliké poděkování všem účinkujícím a hlavně VŠEM DIVÁKůM, kteří za námi přišli. Bylo Vás hodně a bylo to krásné.

V úctě Jindra K.


10.10.2011

Přípravy oslav 5.nározenin Starých fórů finišují. V těchto dnech se objevily v Brně plakáty a bilboardy, první pozvánky už rozesílal náš mediální partner Rádio Čas. Produkční všech tří večerů Petr Zaviačič masíruje své ušlapané nožičky, kapela už naplno zkouší i s milými a váženými hosty, každý máme spoustu práce, jen Kubíček Výborný se bezstarostně producíruje po Japonsku. A už víme, kterou písničku si zahrajeme společně s Nešvilským krúžkem na úplný závěr třetího dne oslav.

Těšíme se na Vás. Jindra K.


25.9.2011

Přesně za měsíc už budeme mohutně slavit. A bude u toho k naší radosti hodně lidí. Našli se už i takoví odvážlivci, kteří se rozhodli zajistit si vstupenky nejen na jeden z koncertů, ale i na následující tancovačku, nebo na oba koncerty. Tak nám tedy v tuto chvíli zbývají poslední vstupenky na koncert 26.10.11 a na společnou tancovačku s Nešvilským krúžkem 27.10.11.

Pěkné dny přeje Jindra K.


12.6.2011

Koncert  5 LET STARÝ FÓRY, který se uskuteční v úterý 25.října 2011 od 19 hodin v Kinokavárně v Brně se vyprodal za 14 dnů. Tedy abych se zase tak moc nechlubil, prodaný není ani jeden lístek, ale všechna místa jsou už jmenovitě zarezervována. Což vedlo k mnoha rychlým telefonátům a zamluvení Kinokavárny i na středu 26.října 2011, kdy od 19 hodin zahrajeme ještě jednou stejný pořad se stejnými hosty, včetně hvězdného překvapení. A ve čtvrtek 27.října 2011 vše završíme tancovačkou společně s Nešvilským krúžkem.

Všechny zdraví Jindra K.

 


6.6.2011

Je to tak! Přidáváme další koncert v Kinokavárně - středa 26.10.2011. Říjnové oslavy našich pátých narozenin tak budou třídenní - dva koncerty a jedna tancovačka s Nešvilským krúžkem.

Těšíme se moc. Za kapelu Jindra K.


30.5.2011

Od koncertu s Lokálkou neuběhnul ani celý týden a my už máme na náš  říjnový výroční koncert zarezervováno (k naší obrovské radosti) 70 míst. Protože kapacita Kinokavárny při stolové úpravě je 100 míst, začínáme pro jistotu s našimi hosty předběžně vyjednávat ještě jeden termín.

Pěkný červen přeje Jindra K.


25.5.2011

Kdo umí, ten umí. Jakub Výborný opět ovládnul čelo naší hitparády, když obsadil první dvě místa se skladbami Dům U vycházejícího slunce a Oranžový expres. Na bronz dosáhnul Milan Potůček se svým textem Příští ráno. A bylo i velmi veselo. Po přestávce pak Lokálka naprosto rozbouřila Kinokavárnu a téměř ji i rozbořila. Když jsme slibovali veselý závěr jarních country večerů Starých fórů, netušili jsme, že až tak...

Výroční koncert 5 let Starý fóry se blíží. V části nazvané Takoví jsme byli před třiceti kily se představí původní sestava skupiny Zimour: Křivánek, Putna, Jeřábek, Kameníček a Potůček i s dalšími byvšími Zimoury Kalinou, Odehnalem a Číhovou (tehdy ovšem Ešusem). Nemusím zdůrazňovat, že se jedná o neopakovatelnou událost.

Další podrobnosti příště slibuje Jindra K.


13.5.2011

Takoví jsme byli před třiceti kily, Starý fóry přicházejí, Příliš mnoho Jindřichů, Ty Výborný dědku poslechni si Betku - toto jsou názvy několika částí připravovaného  výročního koncertu s názvem "5 let Starý fóry". Koncert proběhne 25.října 2011 od 19 hod v Kinokavárně, bude tříhodinový a počet míst bude omezen, neboť v celém sále bude stolová úprava. Už nyní chystáme řadu překvapení a zvukař Lojza Špaček už se těší, že bude ve finále nazvučovat dvacetihlavý orchestr. Více informací příště slibuje Jindra K.


23.3.2011

Večer s Jiřím Pavlicou a Minimaxbandem se povedl náramně. Sešly se dvě kapely, které vystupují zřídka, ale o to víc je to baví. Myslím, že nejen pro mne to byl velice inspirativní večer. Třešínku na dort dodal Honza Vašina, který si s námi v první části večera s chutí zaimprovizoval. Děkujeme všem divákům-byli jste jako houslista, tj. výborní.

Už víme, jak vypadá Kinokavárna, když se musí zrušit stolová úprava, aby se vešlo 170 židlí. Na opravdu "napínavé" vyprodání všech míst si ovšem ještě musíme počkat. Máme tak čas vyladit objednávkový systém.

Divácký dotaz měsíce od Dáši H.: Jak je to se vstupným, když se hraje na míň strun?

Zdraví Vás pětistrunný kytarista Jindra K.


21.3.2011
Čeká nás první "zátěžová" zkouška Kinokavárny 22.03.2011. Prosíme, snažte si vyzvednout objednané vstupenky na Starý fóry s Jiřím Pavlicou a miniMAXbandem do 18.50 hod. V předprodejích zbývalo v pátek už jen 26 vstupenek.
Těšíme se. S.F.

2.3.2011

Museli jsme změnit termín našich oslav, neboť v původně plánovaném termínu se bude Kuba pohybovat po Japonsku a spojení "telemostem" jsme zavrhnuli. Nový termín je 25.října 2011. Už nyní začaly přípravy. Účinkujících bude přes dvacet, bude se hodně vzpomínat a chystáme řadu překvapení.

Zdraví Jindra K.


9.2.2011

Šest týdnů před našim dalším koncertem v Kinokavárně produkce hlásí, že polovina vstupenek už je rozebrána. Ó jak rajská hudba pro naše uši.

Potok už to naznačil: 22. března budeme hrát posíleni o nového kytaristu. Jmenuje se Petr Baláš a znát jej můžete z kapely Michal Tučný revival.

Začali jsme s přípravami oslavy našich prvních významnějších narozenin. Pořad se bude jmenovat Pět let Starý fóry. Na jeviště si pozveme asi 15 hostů a chystáme i řadu překvapení, ale zatím "nesmíme ani naznačovat". Jen termín už víme přesně - 4.října 2011.

Na facebooku si můžete prohlédnout téměř 50 fotek z koncertu Starých fórů s Přímou linkou.

Dobré dny přeje Jindra K.

 


31.1.2011

Díky velice slušné návštěvě, a s tím související veselé náladě v obou kapelách, proběhla naše premiéra v Kinokavárně ke všeobecné spokojenosti. Pár momentek najdete ve fotogalerii. Protože tento rok budeme slavit páté narozeniny, začínáme připravovat speciální program s řadou překvapení. A začali jsme si s facebookem.

V úctě Jindra K.


29.1.2011

Bilbord 01.2011

Náš první bilbord v Brně!!!


18.1.2011
Máme nového sólového kytaristu, Petra Baláše.Je to muzikant šikula, taky zpívá a když k tomu připočteme, že si sám umí vyrobit kytarový efekt nebo kombo, je ten chlap prostě k nezaplacení.Tak se o to ani nebudeme snažit, že..

26.12.2010

VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU 2011 PŘEJÍ STARÝ FÓRY!!

a zde je rekapitulace roku 2010 v naší hitparádě písní:

 


23.12.2010

Novinky, se kterými vstupujeme do roku 2011:

1.Naše večery s hosty budou pokračovat nově v Kinokavárně nám.SNP 33 v Brně Černých Polích. Příjemný sál s RESTAURACÍ a OBSLUHOU! Už se moc těšíme.

2.Máme konečně managera. A pak že nejsou. Stačilo jen 23 let hledání. Jmenuje se Petr Zaviačič, což napovídá, že naše první zahraniční turné můžeme očekávat po Srbsku nebo Bosně a Hercegovině. S Petrem se známe už spoustu let a jen 22 let jsem ho přemlouval...

3.Máme nové plakáty. Už v lednu Vás budou po Brně zvát na náš společný koncert s Tomášem Linkou a Přímou linkou. Znalci vědí, že přijede špička české country a zazpívá všechny své hity, na které nemá při koncertech Fešáků prostor. Těm méně znalým napoví určitě píseň Paní má se má.

4.Máme novou síť předprodejů. Vstupenky si můžete koupit v předprodeji vstupenek BKC na Běhounské ulici nebo ve Výrobě klíčů na Halasově náměstí na Lesné nebo v Kinokavárně v Černých Polích a nebo přímo na našem mailu.

5.Těšíme se na Vás 25.ledna 2011 od 19 hod v Kinokavárně.

Pěkné Vánoce a vydařeného Silvestra Vám za Starý fóry přeje Jindra K.


30.9.2010

Užili jsme si loučení. Až se bojím napsat, že to byl jeden z nejvydařenějších koncertů v historii Starých fórů. 29.9.2010 jsme naposledy zahráli ve Svratce a vydařilo se vše: Lojza Špaček s Milanem Velebou měli bezchybný zvuk, na jevišti panovala výborná nálada a diváci byli vynikající. Předl jsem blahem při dialozích Kuby Výborného a Milana Potůčka.

Rozhlížíme se, kam bychom přestěhovali naše Country večery. Tímto děkujeme za Vaši podporu, dodává nám energii do hledání.

V úctě zdraví Jindra K.


25.8.2010

Změna je život. 29.9.2010 odehrajeme v KC Svratka 15. country večer nazvaný ROZLOUČENÍ SE SVRATKOU. Loučit se budeme vesele, zavzpomínáme na naše hosty i nejúspěšnější písničky. Vzpomínat bude i Kuba Výborný, který si ovšem nikdy nic nepamatuje. A bude i host z nejvýznamnějších - Kameloťák Roman Horký.

Pomalu začínáme připravovat naše nové CD a rychle hledáme vhodný sál pro naše další Country večery.

Zdraví Jindra K.


20.6.2010

Neuvěřitelné! Celý týden je zima a mokro a v sobotu Na Piavě s prvními tóny Kamelotu junior vysvitlo sluníčko a smálo se na nás až do večera. Dnes je neděle a je opět hnusně.

Díky za všechny Vaše pozitivní ohlasy. Jednou se tady budu muset rozepsat, jak už jsme to chtěli kolikrát zabalit, protože ekonomika je neúprosná a dnes mají plné sály jen travestishow, a jak jen Vaše chvála nám dala sílu do pořádání dalších akcí.

Děkujeme všem účinkujícím. Bez vyjímky byli všichni výborní. I Výborný.

To jsem ještě nezažil. Roháč, kterého jsem chtěl zachránit před ušlapáním na pódiu, se mi zakousnul do prstu s takovou vervou, že jsme museli přerušit naše vystoupení. Všeuměl MUDr. Hrubý mi za použití obou rukou hned napodruhé vetřelce odoperoval a tím zachránil produkci.

Pěkné léto přeje Jindra K.


17.6.2010

Asi 4000 diváků v letním kině stálo a nadšeně tleskalo Jindřichu Šťáhlavskému, který právě dozpíval svůj největší hit Jaro. V té chvíli seděl jediný Jindra - na vozíku. Stalo se 22.5.2010 na Maratonu Fešáků v Ústí nad Labem. Také já jsem stál, radostně plácal a zajíkal se štěstím. Svitla mi totiž naděje, že si s námi Jindřich třeba někdy zazpívá ve Svratce. Vždyť je bezbariérová. Přípravy už začaly.

Hráli jsme udatně pod přístřeškem na Riviéře až do té doby, než začalo pršet vodorovně. Během pár minut bylo dva metry od pódia skoro po kolena vody. A v té vodě se brodila postava matně připomínající zvukaře Lojzu Špačka, lovila své kabely, vylévala vodu z beden a ještě vysvětlovala pořadatelům, že "už to dneska opravdu hrát nebude". Dva roky pozoruji jeho pozitivní přístup a neutuchající optimismus. Mé podezření se potvrdilo, když Lojza nakládal naprosto promočenou aparaturu a srdečně se u toho smál. Je to blázen.

Váňa Hrubý vyrazil pokořit Alpy na kole. Okamžitě jsme začali zkoušet s náhradním basistou, neboť hrozilo, že horský vánek smete Ivana (hmotnost i s kolem 45 kg) kamsi do hluboké strže. Ale vrátil se.

Zdraví Vás Jindra K.         17.6.2010

 

 


6.5.2010

Už týden přemýšlím, jak tu sepsat zážitek z posledního koncertu ve Svratce a nebýt sentimentální. A ani po týdnu to nevím. Po našem vystoupení ke mně přišla jedna milá paní a udělala mi svou chválou Starých fórů velkou radost. Šok mi připravila následně, když mi věnovala dárkový komplet CD Willie Nelsona, který si přivezla z USA. Ještě teď jsem v rozpacích. Velkých rozpacích. A každý den se teď mazlím s Williem Nelsonem. Milé známé neznámé tímto ze srdce ještě jednou děkuji. Vlastně DĚKUJI!!!

Na Cestách toulavých Jindra K.


28.4.2010

Po delší době opět zdravím. Včera jsme hráli s Taxmeny. Tolik energie ve Svratce ještě nebylo. Pro mě absolutní zážitek. Naprosto dokonalá kolektivní zábava. Za celé vystoupení Taxmenů jsem nedokázal odhadnout, kdo z pánů je vlastně konferenciér. A bavil jsem se znamenitě.

Kuba Výborný se stává i hvězdou mluveného slova. Na jeho KVOK (Kubovo veselé okénko) jsme se všichni těšili a výsledek byl nad očekávání.

Ochořela nám Marta. A to v den koncertu. Rychlé změny a "vaření z vody" se vyplatily. Byl to jeden z nejlepších koncertů Starých fórů, které pamatuji. Ale na Martu se moc těšíme. A divákům dlužíme naše nejúspěšnější písně, které všechny zpívá.

Ahoj všem. 29.4.2010 Jindra K.

 


24.3.2010

Konečně! Vyprodáno! Rok a jeden měsíc jsme na to čekali. Potvrdilo se mi, co jsem jen tušil. I při takovém množství lidí je ve Svratce útulno a pohodlno. Fešáci se líbili a Fešákům se tu líbilo. Není vyloučeno, že je ve Svratce uvidíme už na konci roku s Vánočním salonem.

Hrajeme bez Vítka Jindřichovského. Má své pracovní povinnosti a také s kytarou vyjíždí často za hranice. Ale máme slíbeno, že ho uvidíme už v dubnu na koncertě s Taxmeny.

25.3.2010 jarně Jindra K.


27.1.2010

10.března 2010 si všichni countrymilové připomenou, že je tomu už 15 let od úmrtí Michala Tučného. Skupina Fešáci, se kterou Michal 6 let účinkoval, připravila speciální vzpomínkový pořad, ve kterém zazní největší hity Michala Tučného. Speciálním hostem bude Míša Tučná. Pro brněnský koncert si Fešáci vybrali KC Svratka a pro Starý fóry je velkou ctí, že budeme dělat předkapelu a pěti písněmi také zavzpomínáme. Takže si zapište: KC Svratka 18.března 2010 od 20 hod.

Máme nový zážitek ze společného koncertu s Vojtou Kiďákem Tomáškem. Jeden divák, neznalý schématu country večerů ve Svratce, byl tak rozčílen, když nás viděl v úvodu večera na pódiu, že si demonstrativně sednul do předsálí a celé naše vystoupení přetrpěl čtením novin. Jestli mu ty vrátily dobrou náladu jsem se už bohužel nedozvěděl.

23.února 2010 budeme ve Svratce slavit 1.výročí pravidelných country večerů. A slavit budeme vesele a s veselými hosty - s Barel rockem. Už si tiše notuji: Ňákej bigbít to sem netahej, na to není nikdo zvědavej...

V úctě Jindra K.


2.1.2010

Vojta Kiďák Tomáško, Barel rock, Poutníci, Taxmeni, Nešvilský krúžek - to jsou jména hostů  koncertů ve Svratce od ledna do května 2010. Na červen se chystá novinka! Půldenní country festival s řadou skupin, se stolovou úpravou a občerstvením, nejlépe pod širákem a v Jundrově. Přesnější informace najdete na tomto místě v příštích týdnech. Zatím máme jedinou jistotu: Nebudou chybět Starý fóry.

Děkujeme za milá přáníčka do nového roku. Pokud se vyplní jen desetina toho, co jste nám přáli, bude to moc dobrý rok.

V úctě Jindra K.


27.11.2009

Dva dny po našem říjnovém večeru ve Svratce odletěl Kuba Výborný s Filharmonií na turné do Japonska. A den před naším listopadovým koncertem se vrátil. Aklimatizace udělala své a tak Jakub poprvé v životě málem zaspal na své vystoupení. Naštěstí se našel neohrožený hrdina, který v 18.10 hod jmenovanému zavolal, propudil ho, uklinil a nasměroval do Svratky. Kuba zahrál jako vždy perfektně, jen výraz měl poněkud vykulený a chvílemi cosi mumlal japonsky. Když odcházel dospávat, suše poznamenal, že bych mu měl příště zavolat o něco dřív.

Hodně zdraví v novém roce jsme už popřáli Vítkovi Jindřichovskému. Brzy odjíždí na hraní po Německu a Švýcarsku. Což znamená, že při naší prosincové absolutní hitparádě 2009 nemůžeme zahrát jeho Hezké chvilky. Snad se nám vrátí.

Hezké chvilky i vám přeje Jindra K.


21.11.2009

Čeká nás opravdu hvězdné jaro ve Svratce. Konkrétně se můžete podívat v rubrice koncerty.

Zdraví Jindra K.


23.10.2009

Je to radost. Diváků ve Svratce přibývá, v kapele žádné problémy, více je i "předplatitelů". Jen nevím, jestli to ze mne jen nesálá optimismus načerpaný od Samsona.

Jakub Výborný pomalu balí kufry. A samozřejmě houslový futrál. Japonci jsou už jistě natěšení.

Marta Margoldová je viditelně v lepší náladě. Řemeslníci jí přestali pobíhat po domě a prohlásili rekonstrukci za hotovou. Teď jen opravit co natropili.

Zdraví Jindra K.


5.10.2009

Dostal jsem důrazné napomenutí od Kaldy, že se už dlouho neděje nic nového na této stránce. Má pravdu. Takže k novinkám: Pokud si už teď chcete rezervovat termíny Country Svratky v roce 2010, najdete je v rubrice KONCERTY. Dokonce i jména některých hostů, ale musím zdůraznit, že "změna programu je vyhrazena".

Nejsme kapela, která se cpe na všechny akce v okolí, naopak v prezentaci máme velké rezervy, proto mě vždy potěší, když nás pozvou na místo, kde jsme už hráli. A tak nás v říjnu hned dvakrát můžete slyšet v Baldovci, což je úžasná oáza v krásné přírodě, s příjemnými lidmi a řadou pochutin. Jednou v rámci westernového dne, podruhé během dne dětského. Akce jsou určeny pro širokou veřejnost, pokud si chcete udělat parádní výlet, najděte si na internetu Baldovec.

Chystáme hned dvě nové písně pro Martu. Tedy pokud se jí podaří najít si trochu klidu na učení. Před prázdninami si nebožačka pustila do baráku stavební firmu, která naslibovala hory doly v rekordním termínu, a od té doby žije v prachu staveniště mezi pytli cementu a vápna a velmi zřídka se ji podaří zahlédnout i nějakého dělníka. A večer, když opráší televizi, sleduje zprávy o ekonomické krizi.

Pěkné dny přeje Jindra K.


25.9.2009

Napětí v kapele bylo veliké. Příjmou diváci novou zpěvačku a zvládne Marta ten nápor? Vše vyšlo na jedničku. Rozbouřené vody patřily k nejúspěšnějším písním večera a ohlasy byly pozitivní. Hurá. A teď už se začínáme chystat na Jardu Samsona Lenka.

Pěkné dny přeje Jindra K.


16.8.2009

Začínáme s přípravou koncertů na rok 2010. Vlastně ještě řešíme i to, jak s kapelou oslavíme konec roku 2009. Nevyšel nápad společného koncertu se Zimourem, při kterém bychom oprášili všechny dávné hity, a tak je ve hře další alternativa, jak důstojně završit celkem úspěšnou sezónu. Ale zatím víc neprozradím.

Úsilovně zkoušíme nový repertoár pro Martu Margoldovou a těšíme se na premiéru 22.září.

Pěkné dny přeje Jindra K.


15.6.2009

To se u nás najednou děje novinek. Milan Potůček má novou písničku Poznám, chystáme se na Jeepfest, možná na zkoušce přivítáme novou zpěvačku. A samozřejmě nacvičujeme na večer Johnny Cashe ve Svratce. Aktuality ze Svratky najdete v jiné rubrice.

Zdraví Jindra K.


26.5.2009

V rubrice Country scéna Svratka najdete výsledky písničkové hitparády z minulého večera ve Svratce.

 


10.3.2009
Po delší době se nám zase ozval Jindra Šťáhlavský. Na dotaz jak se mu daří odpověděl veršovaně: Jestli Tě to zajímá, tak mě každá zpráva dojímá. Kamarádů nikdy není dost a pár takových řádek mi vždy přinesou radost. Pozdravuj celou kapelu.

23.2.2009

Už jste někdy hráli koncert přímo na lyžařské sjezdovce a kolem Vás nadšeně kroužili estéti i naprostí začátečníci a snažili se Vám vyhnout? My ano. A bez úrazu. Pro grogy a punče jsme si chodili do ledového baru a ve chvílích volna jsme pozorovali nadšence, kteří na lyžích úspěšně přejížděli 6 metrů dlouhý a 1,5 metrů hluboký bazén s ledovou vodou. Závěr sezóny na sjezdovce jsem zažil poprvé a byl to velký zážitek. Masek a soutěží bylo nepočítaně, k mé malé radosti se našel i raťafák, který mi s gustem pokousal ruku.


18.2.2009

Všechny aktuality a zprávy z vystoupení Starých fórů a jejich hostů v KC Svratka v Brně Jundrově budou v nově vytvořené rubrice Country scéna Svratka 

Kalda


28.1.2009

Přípravy otevření country scény ve Svratce vrcholí a vážně mi zabírají všechen volný čas. Dnes jsem byl opět na místě činu a opět jsem byl nadšený. Lepší sál jsme si nemohli přát. Svratka nabízí na dnešní poměry neuvěřitelné pohodlí. Zaparkujete bez problému nebo hned před kulturákem vystoupíte z trolejbusu. Na cestě není jediný schod, Svratka je BEZBARIÉROVÁ! V prostorném předsálí si můžete i posedět a do hlediště by jste v klidu dojeli i na čtyřkolce. Kdo rád vysedává s nataženýma nohama,nemusí hledat jen první řadu. V KAŽDÉ z dvanácti řad se pohodlně protáhne i dvoumetrový chlap. Hlediště je z kopce a výhled na jeviště je zaručený. Architekt má můj obrovský obdiv! I stánek s občerstvením bude mít dost prostoru. Teď chybí jen maličkost: aby program byl alespoň stejně vyvedený. Děláme pro to vše. Jakub má nachystanou novinku, možná nás překvapí Vítek, diváky zapojíme do bodování písniček a hlavně představíme nového bicmena. Myslím, že si dámy příjdou na své. 17.2.09 prý ve Svratce začne předprodej vstupenek na březnový koncert Věry Martinové.

Mějte se fajn. Zdraví Jindra K.


10.1.2009

Veškeré své úsilí nyní věnujeme přípravě na 17.2.2009. Tento den přesně v 19 hodin slavnostně otevřeme naši stálou scénu v Brně Jundrově v kině Svratka. Čeká Vás luxusní prostředí i s občerstvením a každý měsíc nový program s hosty. V úterý 17.února přijede zahrát zlínský Podjezd a Starý fóry uvedou pořad PRVNÍ TÉMĚŘ NEZAPOMENUTELNÝ VEČER. Součástí koncertu bude i divácké hlasování o nejhezčí píseň. Tři nejúspěšnější pak budete moci slyšet 24.března na 2.večeru Starých fórů. Kuba Výborný chystá své Výborné okénko anglického humoru. Budeme mít nového bubeníka (velké překvapení)! A možná příjde i Komenský.

Tak ahoj. Váš Jindra K.

 


10.11.2008
Tak už máme termíny našich pravidelných večerů v Brně Jundrově.Každý večer bude jiný a na každém uslyšíte i našeho hosta. Více za pár dní. Zdraví Jindra K.

20.10.2008

Samé dobré zprávy: Do chystaného pořadu "Mladí, krásní a Výborný" už sehráváme několik nových písní a na dalších se pracuje. Věkový průměr kapely výrazně omladil nový bubeník. Uvidíme, jak se mu bude u nás líbit. Myslím, že by to mohlo být veliké překvapení!

A je to tu. 16.12.2008 jsem se oficiálně dozvěděl, že Starý fóry budou mít stálou scénu a to v Brně Jundrově v bývalém kině Svratka. Myslím, že je to dobrá zpráva i pro nám blízké kapely. Tak hurá do roku 2009.

Zdravím. Váš Jindra K.


15.10.2008

Začínají se objevovat první termíny hraní v roce 2009. Nechci to zakřiknout, ale naše stálá brněnská scéna se už klube do konkrétní podoby. Hurá. Zdraví Vás Jindra K.


6.10.2008
Ožíváme.  Sešli jsme se po delší pauze a zahráli si. Stále nás to baví a Jindru Kameníčka napadají náměty na nové pořady.  Takže se snad opět mírně když ne blýská, tady alespoň leskne na časy.. Zdraví Potok

3.10.2008

Zdravím všechny, kteří se mě ptají, zdali ještě fungujeme. Tak tedy ano. A nejen to. Začínáme připravovat program na rok 2009. Bude se jmenovat "Mladí, krásní a Výborný".

Ahoj. Jindra K.


1.9.2008

Zdravím po prázdninách. U nás nic nového, pomalu se začínáme rozkoukávat a přemýšlet, co dál. Ve čtvrtek 4.9. jsme mohli hrát kolem poledne na akci v Modřicích, jenže jsme se to dozvěděli 29.8. Většina hudebníků odmítla podat ve svém zaměstnání výpověď a nabídka hodinového sólového vystoupení kapelníka s vozembouchem pořadatele nenadchla. Těžký život managera. Zdravíčko přeje Jindra K. 


16.7.2008

Brněnský koncert 15.7. 08 se vydařil, velký ohlas sklidil za své hudební okénko Vítek Jindřichovský a vypadá to, že s Bobem Frídlem jsme se nepotkali naposledy. I nějaký nový nápad by se možná našel. Tak tedy po prázdninách ahoj.

Zdraví Jindra K.


10.7.2008

Hurá, máme i dobré zprávy. Jindra Šťáhlavský s námi už zvládá komunikovat, držme všichni palce, v rubrice koncerty začínají přibývat termíny koncertů a jako host s námi v Brně vystoupí Bob Frídl.

Jakub Výborný se chystá do Skotska, Milan Potůček do USA, já do Moutnic a Betka Vašinová do další hudební etapy. Ale do 31.12.2008 nás ještě budete slýchat v "CD sestavě".

"Moc děkuji všem" byla první sms od Jindry Šťáhlavského po třech měsících. Tak to předávám Vám, kdo jste vyjadřovali podporu a vše to s námi prožíváte.

Ahoj Jindra K.


6.5.2008
Tak jsme s Kadou doplnili na tuto stránku všechny texty z CD Náhodné setkání. Ještě časem doplníme akordy, vychytáme mouchy a hurá. Dlouhodobý rest je z krku. Zdraví Jindra K.

20.4.2008

Nemoc Jindry Šťáhlavského prakticky zastavila naše aktivity, ale už se pomalu dostáváme do plusu. Začínáme zvolna plánovat další vystoupení. A pokud vše dobře dopadne, budeme mít v Brně svou stálou scénu, kde budeme pravidelně ke slyšení a kam si budeme zvát zajimavé hosty. Tak si držme palce.

Zdraví Jindra K.


5.2.2008

Ne každému je dáno pochopit dobrou muziku, vydařené texty, vytříbené aranže a takřka geniální hudební výkony. Negativní reakce na naše CD si budete moci brzy přečíst v rubrice Napsali o nás.

Z vážných důvodů musíme přerušit smlouvání společných jarních koncertů s Jindrou Šťáhlavským. Zatím hrajeme s Betkou a čekáme, až opět vysvitne slunce.

Ahoj Jindra Kameníček 6.2.08


25.1.2008
Skupinu Starý fóry nabízí agentura 6P. Nahlédněte a klidně si nás objednejte.
Objednat zde

12.12.2007

Je radost vybírat fotku na kapelní pf. Na focení jsme celkem důslední a tak je z čeho brát. Dlouho se porovnávají výrazy jednotlivých focených, který záběr je ten nejduchaplnější a kde jsme nejhezčí. Jen u Váni Hrubého je 100% jistota, že na záběru bude "spát". Váňa totiž ještě nepořídil fotku s otevřenýma očima. Myslím, že mrká tak rychle, že je pro fotografa prakticky nemožné zachytit jeho panenky.

Pracuje se na nové rubrice - Texty písní. Brzy v ní najdete texty našich písní. Díky Kaldo!

Zdraví Vás Jindra K.


23.10.2007

CD Náhodné setkání se vydává do světa. Už máme i první pozvání k rozhlasové prezentaci. A tak pokud ještě nemáte v paměti rádio Proglas, nalaďte si 21.12.2007 v 19.15 hod.

Pochopil jsem, kudy vede cesta k hraní Starých fórů na festivalech. V Karlovce mě jmenovali na dvě minuty dramaturgem a hle - výsledek se dostavil. (viz Koncerty) Zdraví Vás Jindra K.


9.10.2007

Brněnský křest CD Náhodné setkání neplánovaně a nezapomenutelně ozdobil "básnický souboj" Jindry Šťáhlavského a kmotra Jirky Moravského Brabce. Diváci určili 5 slov a během tří(!!!) písní oba pánové vytvořili pozoruhodná dílka, která nejen obsahovala těchto 5 slov, ale byla i vtipná a nepostrádala pointu. Jirka Brabec dokonce stihnul vytvořit bonus v podobě druhé básně.

Zlínský křest byl pořadateli předběžně přeložen na jaro. V překotném tempu klokotajícím kolem nás hrozí, že budeme prezentovat řádně vousaté CD.

Ivan Hrubý oslavil zrod CD slavnostní operací svého chrupu, Jindra Kameníček naprostým zdemolováním svého vozu v Bohumíně při setkání s místním Angličanem. Ivan ze zubařské ordinace a Jindra z vraku vylezli po svých. REDAKČNÍ OPRAVA: Ivan vyšel z ordinace sice po vlastních, ale jen díky tomu, že si šel termín zákroku přeobjednat na listopad. 

 


16.9.2007

První CD Jindry Šťáhlavského a Starých fórů vychází 2.10.2007. Jako vždy bojujeme s nedostatkem volných termínů. První místa, kde budeme slavit jsou naše milovaná Zelenáčova šopa ve Zlíně a brněnský Ernův sál. Poprvé budeme hrát v Praze v klubu CI5. Přípravy jsou právě nyní v plném proudu.

Milan Potůček se objevil v jednom z dílů Četnických humoresek. Nedá se říci, že by výrazně posunul děj, ale alespoň četníka Trojana nesvedl ze správné stopy. Protože se předem nepochlubil, mile své příznivce překvapil.

Brzy čekejte další novinky. Zdraví Jindra K.


28.7.2007
Hlásím dokončení nahrávání a míchání našeho CD.  Nyní je na řadě několik administrativních úkonů, mastering a výroba obalu. Jak tak poslouchám nahrané písničky, ač ještě nezmasterované, věřím, že se vám po finální úpravě budou líbit. Mě se samožersky líbí už teď...  Zdraví uposlouchaný POTOK

19.7.2007
Mirek Richter hraje mimo jiné i v bluesové kapele Grátis. Sotva jsem tuto skupinu poznal, ohlásila konec své činnosti (věřím, že z jiného důvodu). A právě to poslední hraní proběhne v rámci našeho koncertu v Brně na nádvoří Staré radnice 2.8.2007 od 19.30 hod. Jste srdečně zváni. Váš Jindra K.

19.6.2007

Východočeská šňůra se nám proměnila na tkaničku. Ale máme i radosti: poprvé budeme hrát v Praze. V říjnu nás uvidí klub CI-5. Zdraví Jindra K.


10.6.2007

Je milé vědět, že máme zpěváky, kteří umí zpívat. Jindra Šťáhlavský vyrovnal rekord Betky Vašinové a všechny písničky nazpíval "na první". Tím skončila nahrávací fáze a naše první CD už má ve svých rukou zvukový mistr Petr Werner.

Hráli jsme na zábavném odpoledni Kooperativy. Kromě pozvání na příští rok mě potěšila postupující skleroza Jakuba Výborného. Ač s námi absolvoval dopolední dvouhodinovou zkoušku, několik svých sól nezahrál, protože spokojeně seděl na kraji pódia, klimbal nohama a přemýšlel o důležitějších věcech. Zvolna začínáme připravovat program "Stařík řádí". Zdraví Vás Jindra K.


6.6.2007

Naše nahrávání ve studiu Jalovec Petra Wernera jde do finále. Zbývá nahrát zpěvy Jindry Šťáhlavského. Nové CD budeme vítat na svět vicekrát. Brněnský křest proběhne 4.10.2007. Zdraví J.K.


25.4.2007
Vítek Jindřichovský dokončil nahrávání kytarových partů na naše nové CD a tím se zařadil ke dvojici Hrubý, Richter, kteří už mají "Havaj". Kuba Výborný také finišuje. Chybí mu už jen nahrát jediné sólo. Jeho studiová pěvecká premiéra se vydařila a tak se můžeme těšit na obě skladby, které má "stařík" v repertoáru. Na pár hodin se k nám vrátil Milan Misák a mistrovský zvládnul nejkrkolomnější text celého CD Šuspajtl blues. Betka nazpívala svou první písničku "na první". To znamená, že po prvním přezpívání nebylo co opravovat. A Potok je v úžasné formě. Váš Jindra K.

2.4.2007
Natáčení našeho prvního CD je v plném proudu. Zatím měl s námi nejvíc práce vedoucí rytmické sekce Mirek Richter. Vedoucí melodické sekce Jakub Výborný už měl také nějakou práci, pouze vedoucí sekce zpěvaček Betka Vašinová si ještě ani nepípla. Zuřivý reportér Egon Ervin Hrubý vše zaznamenává, snad i něco uvidíme. Zdraví Jindra K.

2.4.2007
Natáčíme, natáčíme. V Babicích u Petra Wernera nahráváme muziku a večer o pár metrů dál v chalupě Mirka Richtera nabíráme síly. Jde to pomalu, ale jistě. Vznikají dokonce taková rytmická kouzla, že se až divíme, čeho jsme schopni. Těšte se na výsledek. Zdraví Potok

20.3.2007
Děkujeme Vám všem, kteří jste s námi přišli oslavit 1.narozeniny Starých fórů. Na studio jsme ze vstupného nenašetřili, ale bavili jsme se náramně. Tanečníci byli vynikající. Betka vyrazila dech i těm, kteří se domnívají, že už ji znají. Kuba byl Výborný. J.K.

18.2.2007
Srdečně Vás zveme na oslavy 1.narozenin Starých fórů. S přípravou jsme si dali záležet a věříme, že nám uděláte radost a zúčastníte se této pro nás významné události. Slavit hodláme dva dny ve Společenském centru v Bystrci. V sobotu 17.března v 19.30 hod vypukne GALA COUNTRY BÁL se třemi kapelami, jedním tanečním souborem, skvělou učitelkou tanců a řadou překvapení. V pondělí 19. března v 19.30 hod pak bude ta pravá chvíle, abychom Vám představili třináctou komnatu naší milé Betky v pořadu, který už nikdy nikde neuvidíte VEZEME VÁM VAŠI NOVOU BETKU. Na obě akce si už nyní můžete rezervovat místa přesně podle svého přání. Kalda skvěle připravil rezervační plánek sobotního bálu, pondělní koncert bude také na místa (řada 1-12), své požadavky adresujte buď na náš mail nebo na mail či mobil Jindry Kameníčka formou sms. Vstupenky rezervované na Vaše jméno si vyzvednete a uhradíte v pokladně Společenského centra v den konání akce. Cena vstupenky na GALA COUNTRY BÁL je 140,-Kč, cena vstupenky na pořad VEZEME VÁM VAŠI NOVOU BETKU je 110,-Kč (děti do 10 let zdarma). Slevu 50,-Kč můžete získat v případě, že se rozhodnete slavit s námi oba dny. Pro příklad: Jste-li svobodná matka s patnácti dětmi do věku 10 let, můžete přijít lovit na bál a na koncert vzít všechny potomky a to celé za 200,-Kč. Není to skvělé? Těšíme se na Vás. Ahoj Jindra K.

16.1.2007
Milan Potůček začal nacvičovat novou písničku Nevydařený atentát. Březnový koncert v Bystrci bude však věnován celý Betce, proto další premiéry Láska na znamení a Pokoj,kde se nedá rozsvítit patří právě jí. Konkrétní podobu začíná nabírat i Betčino překvapení. Vypadá to na humorně erotický večer. A příště něco o Gala country bálu. Ahoj Jindra K.

10.1.2007
V rámci připravované březnové šňůry oslavíme naše 1.narozeniny velkým GALA COUNTRY BÁLEM v Brně. Tři kapely, spousta tanečníků, řada překvapení. Začal vznikat pořad "Vezeme Vám Vaši novou Betku". Na konci března nás čeká nahrávací studio. A na léto připravujeme multižánrový festival kapel, ve kterých hrajeme. Další příště. Zdraví Jindra K.

4.1.2007
Už dlouho jsem neaktualizoval tuto stránku, ale vážně nebyl čas. Teď už je ale všechno snězeno a vypito a tak mobilizuji ztučnělé prstíky, aby pracně vyťukaly kapelní novinky. Po jedné zkoušce a třech vystoupeních ukončil své čtrnáctidenní působení ve Starých fórech kytarista Martin Vyhlídal. Míra Richter to vyjádřil jako vždy nejtrefněji: "Zřejmě jsme ho vyděsili". Pravda je, že Martin hledá muziku, při které se víc uplatní. Pohotový strejda Milan Potůček bleskově zažehnal můj blížící se infarkt tím, že téměř okamžitě našel nového velice šikovného hráče na el. kytaru. Začínám být pověrčivý a tak zatím víc neprozradím. Snad jen, že hezčí příjmení už bych do kapely těžko hledal. Už intenzivně připravujeme natáčení CD. Vychytáváme mouchy v doprovodech, rozdělujeme sóla, hádáme se o aranžích a Betka se učí už naučené texty. Veřejně hrát začneme asi už v únoru a na březen chystáme šňůrečku k 1.výročí. A do toho snad secvičíme i tři připravené novinky. Uvidíme. Pohodičku přeje Jindra K.

17.11.2006
Děkujeme všem divákům, kteří navštívili naše podzimní koncerty. Ve Zbýšově se sešla vynikající taneční sestava, v Brně pozorní posluchači a ve Zlíně znalci, kteří s námi zpívali písničky Jindry Šťáhlavského a bavili se tak, že vyhecovali kapelu k nebývalé pohodě. Dobře se s námi sehrál kytarista Martin Vyhlídal, posila za Milana Misáka, kterému se nedaří sladit termíny pracovní a kapelní. Už se těšíme na březnové koncerty. Začínáme finišovat s přípravou natáčení CD. Zdraví a pohodu přeje Jindra Kameníček

24.10.2006
Milan Potůček mi udělal obrovskou radost, neboť přípravu pořadu Potůčkem z Radosti bere naprosto zodpovědně a chystá pro nás překvapení, na které prý do smrti nezapomeneme. Že by tanec? Uvidíme. Co vím určitě, že novou píseň má připravenu Betka, Jindra Šťáhlavský a dokonce i Kuba Výborný. Probereme Milana ze všech stran a i na citlivé téma "Potůček angažovaný" dojde. Tak se už těším. 13.11.06 to bude stát za to. Příjďte. Zdraví Vás J.K.

1.10.2006
V Bowlingu se sešlo dost příjemných lidí a tak byla pohoda. I na tanec došlo. Milan Misák překonal bacily a zapěl Šuspajtl blues, Milan Potůček zářil ve svém sólo okénku a jako host vystoupil Tomáš Drtílek. Betka byla šmrncovní a nikdo nespěchal domů. Už se těším na 20.října. J.K.

24.9.2006
Dobrá duše naší kapely Anička Vojáčková se rozhodla strávit sobotu 23. září na svatbě. Zájemci o vystoupení Starých fórů tak mohou prověřit, zda už slyší na příjmení Filípková. My ještě jednou gratulujeme!

15.9.2006
Starý fóry zahájily sezónu v brněnském Bowlingu Rubín 8.9. Zahráli jsme si všechny naše osvědčené písně, dokonce došlo na novinku z per Kuby a Jindry, která se jmenuje V klubíčku. A jako špek večera vystoupil v hledišti se objevivší Milan Misák a střihl si svůj hit Šuspajtl blues.Byl přítomen i Kalda se ženou a fotil. Pohlédněte do fotogalerie.Do Rubínu se budeme doufám znovu vracet..

20.7.2006
Okurková sezóna vrcholí. Hudební novinky nejsou. Dovolené jsou v plném proudu. Kameníčci a Potůčci měsíc pečlivě připravovali společný pobyt u moře vlastními vozy. Seznamy, plány, průzkumy, informace... Chybnou navigací Potůčci dorazili do Primoštenu, Kameníčci do Peschici. Hulákali na sebe přes moře. Vašinovi vyrazili na Pag. Moc se jim tam líbilo, jen maličko rušil rámus ze stavby vládniho hotelu v těsné blízkosti apartmánů. Termíny hořely, stavebníci bušili i v noci a Vašinovi nespali. Vše se zlepšilo až čtvrtý den. To už byli Vašinovi v Brně. Ahoj po prázdninách. Jindra

28.6.2006
Potkala mě veliká radost. Budeme hrát na Janohradě. To je festival uprostřed prázdnin, kam chodí lidi ještě za muzikou. Já tam už byl několikrát, vždy bylo plno, ale i útulno a pohodově. Přijeďte, opravdu to stojí za to. Jindra K.

27.5.2006
Jen pár desítek nejotužilejších přišlo na vystoupení Starých fórů a Zimouru na přehradě. Přes vytrvalý déšť byla pohoda a všichni jsme hráli o život. A posluchačů přibývalo. Pohoda byla i při následující besedě u různých dobrot. Večer to byl dlouhý a příjemný. Ahoj. Jindra K.

19.5.2006
Pár postřehů z pivních dnů: Zatímco se countrymani z kapely připravovali na další běžné vystoupení na podobné akci, jazzmani, kteří se zúčastnili poprvé, v úžasu hleděli na mumraj a hlomoz kolem sebe. Jsou zvyklí se při hraní slyšet. Z Betky se vyklubal schopný textař - improvizátor. Zřejmě ji původní text už nudil. Mirek přeslechnul stopku v Oranžovém expresu a hraje ještě teď. Jindra udělal z Betky Kameníčkovou. Kapela se bavila, pivařům to bylo jedno. Misi zazpíval bezchybně i za rachotu pivních píp nejtěžší píseň z našeho repertoáru. Na svatbách zažil už větší šrumec. Váňa se na všechny usmíval. Měl novou pěknou košili a byl rád. Kuba byl nesvůj. Nechtěl mít "stradivárky" zapatlané od piva, tak pil medovinu. Jindra Šťáhlavský přivezl nové písně pro připravované CD. Radoval se Kameníček, ostatní ne, protože se bude muset zkoušet. Potok dostal první podněty pro přípravu pořadu "Potůčkem z Radosti". Máme se na co těšit, bude i balet. Zdraví Vás Jindra K.

20.5.2006
Díky všem, kteří nás přišli podpořit na Radniční dny s malými pivovary v Brně. Kalda se tam potuloval též a s fotoaparátem. Můžeme tedy očekávat nějaké fotografie. V pátek 26.5. v Brně-Bystrci u Přístaviště se těšíme na další shledání.

24.4.2006
A máme po premiéře. Jak pravil náš bubeník Mirek Richter: Na to, kolik průserů hrozilo, to dopadlo výtečně,ani jednou jsme nezastavili a nakonec se sešli v šatně ! Tak tedy vesele do dalšího hraní. Kdo přišel do Bystrce a shlédl náš pořad, jistě se pobavil, minimálně při vystoupení souboru Saunazi...

18.4.2006
Tak je rozhodnuto. Poslední a hlavní zkouška před vystoupením proběhne v neděli 23.4. v sále, který se nachází jen nedaleko místa naší premiéry. Schválně nepíšu kde, aby davy rozvášněných fanynek a Betčiných fanoušků nevyvrátili dveře a neponičili zařízení sálu. Tak tedy v pondělí už v plné síle v Bystrci na Odbojářské. Těšíme se stejně, jako jistě i vy..

10.4.2006
10.4.2006 svou troškou do mlýna přispěl i Kalda novým vzhledem stránek. Z čehož má radost nejvíce Milan POTOK, protože se o tyto stránky už nebude muset starat. To je ale chlapec na omylu! Veselé aktuality stejně zůstanou na něho.

5.4.2006
Naše premiéra se blíží závratným cvalem. Jdeme do zkouškového finále.Máme před sebou už jen pár zkoušek, jednu pak s celou aparaturou v pronajatém sále, kde budeme dolaďovat finální zvuk naší kapely se zvukařem Radkem Odehnalem. No a po této poslední zkoušce vyrazíme mezi vás, nedočkavé diváky.

7.3.2006
Třetí zkouška v úterý 7.3. byla obohacena o přítomnost houslisty Kuby Výborného. Jindra Kameníček přinesl nové písně, všichni pochvalně zabručeli. Je na co se těšit. Lívanečky tentokrát nebyly...Premiéra souboru bude asi dříve než v květnu. Sledujte pozorně naše stránky, ať vám nic neunikne !

28.2.2006
V úterý 28.2.2006 proběhla druhá zkouška Starých fórů. Studujeme písně do vznikajícího repertoáru, Betka u toho dělá skvělé lívance. Začínají se objevovat nové termíny našich budoucích vystoupení.